O firmie

Sałexpol logo

Jeśli poszukujesz szamba betonowe, kanału samochodowego bądź piwnicy to idealnie trafiłeś – zadzwoń do nas. Pomożemy dobrać idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

KONTAKT

O firmie

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe SAŁEXPOL rozpoczęło swoją działalność gospodarczą w 1998 roku jako mała firma mając w swojej ofercie jedynie 3 rodzaje zbiorników. Przez następne lata systematycznie powiększaliśmy swoją gamę produktów. Powiększaliśmy nasz plac produkcyjny oraz go modernizowaliśmy żeby otrzymać najwyższą jakość produktów. Rozwinęliśmy również w znaczący sposób naszą flotę transportową która liczy na tą chwile 27 aut ciężarowych wyposażony w specjalistyczne dźwigi typu HDS. W 2017 roku otworzyliśmy fabryki naszych produktów w województwie śląskim oraz lubuskim, a także w 2020 roku w pomorskim. W najbliższym czasie powstaną następne… Pomimo tego nasze przedsiębiorstwo pozostaje Rodzinną Firmą.

Szamba betonowe

Nasze produkty są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Do produkcji naszych prefabrykatów używamy betonu minimum klasy C20/25 W8 oraz wyższych na zamówienie klienta. Do zbrojenia używamy stali zbrojeniowej o średnicy od fi8 do fi 12 pręty żebrowane. Wykonywane przez nas zbiorniki mają ścianki grubości 10 cm dzięki temu są bardzo wytrzymałe. Od zewnątrz pokrywamy nasze zbiorniki masą asfaltowo-kauczukową żeby dodatkowo je zabezpieczyć. Każdy zbiornik po uzyskaniu odpowiedniej wytrzymałości jest odstawiany na magazyn gdzie wykonywane są próby szczelności oraz jakości po których dopiero zbiornik może jechać do następnego klienta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą produktów oraz do kontaktu bądź współpracy!

Szambo betonowe jedno komorowe – to najlepsze i najczęściej wybierane rozwiązanie dla domów jednorodzinny oraz różnej wielkości budynków które nie mają gdzie odprowadzać nieczystości, ścieków lub innych nieczystości płynnych. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie od zbiorników plastikowych ze względu na wytrzymałość i odporność na napór ziemi. Który może zgnieść zbiornik plastikowy.

Szamba dwu komorowe – to zbiorniki monolityczne przedzielone w połowie bądź jednej trzeciej ścianką grodziową. Dzięki czemu w jednej komorze zostają ścieki tzw. grube (gęste) natomiast w drugiej ścieki płynne. Każda komora posiada osobny kominek rewizyjny by można się do niej odstać niezależnie. Jest to dobre rozwiązanie kiedy chcemy wykonać np. drenaż żeby w ten sposób odprowadzać wodę do gruntu z komory ze ściekami płynnymi.

Szamba trzy komorowe – to zbiorniki monolityczne przedzielone dwoma ściankami grodziowymi. Dzięki temu otrzymujemy trzy komory jak sama nazwa wskazuje. Zbiornik taki posiada również trzy kominy rewizyjne. Rozwiązanie takie ma podobne działanie jak zbiornik dwu komorowy. Możemy jednakże przekształcić go w przydomową, biologiczną oczyszczalnię ścieków. Wówczas w środkowej komorze można stworzyć napowietrzanie i dodać odpowiednią florą bakteryjną.

Zbiorniki na deszczówkę – w naszej ofercie posiadamy wiele modeli o różnej pojemnościach które można zastosować jako zbiornik na deszczówkę.

Piwnice betonowe – to idealny produkt dla osób szukających gotowego prefabrykatu w świetnej jakości oraz trwałości na lata. Który może być u klienta nawet w ciągu 2 dni roboczych od złożenia zamówienia. W piwniczkach przez cały rok panuje niska temperatura od 4ºC, do 8ºC. Z tego powodu świetnie sprawdzą się jako miejsce do przechowywania warzyw i owoców, które wymagają niskiej temperatury, aby jak najdłużej zachować swoją świeżość a także przetworów nalewek itp. Można również zaadaptować ją jako schron, piwniczkę na wina, nalewki bądź schowek i wiele innych.

Kanały Samochodowe produkowane w naszej firmie charakteryzują się solidną konstrukcją dzięki wykorzystaniu najlepszych materiałów oraz nowoczesnej technologii produkcji. Wykonywane one są jako odlew monolityczny bez przerw roboczych dzięki temu otrzymujemy w pełni monolityczny odlew. Kanał prefabrykowany sprawdzi się tak samo dobrze na serwisie samochodowym czy w małym garażu domowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić sporo cennego czasu przy budowie.